גביע אומות עולם 2012, קרויט גרמניה


לתחרות הזאת יצאנו אחרי שנים של הכירות אחד עם השני, 8 בני נוער, דור יועץ ממושב פארן בערבה ומאי אידל ממיתר טל ריינר גם היא ממיתר קרן שמיר מרעות צליל חן משהם וגפן לוי ממעלה אדומים ביחד עם רותי שדמות מנהלת הקבוצה ויחד עם שתי בנות מקסימות אדר מורג מיטבתה וסתיו פורת מעין יהב יצאנו לגביע אומות עולם!!

7\19 נפגשנו כולנו בשדה התעופה בן גוריון בשעה 14:30. אחרי שכולם הגיעו והתחבקו הלכנו לשקול את התיקים שלנו. והאמת שיחסית עמדנו במשימה יפה חוץ מצליל שהביאה מזוודה ששוקלת 37 קילו בהחלט שברה את השיא של מאי אידל. מיד אחר כך הלכנו לצק אין ומשם לכיוון הדיוטי פרי.בערך בשעה 18:00 עלינו למטוס ולאחר עיקוב קל המראנו לכיוון גרמניה. נחתנו בגרמניה בסביבות השעה עשר וחצי ואחרי השכרת הרכב ומפגש עם פאולה נסענו לכיוון קרויט.הנסיעה למלון הייתה מהנה לפחות בספסל הקדימי. כל הנסיעה צחקנו כשנזכרו בסיפורים שקרו לנו בפעמים קודמות שהיינו בגרמניה (והיינו הרבה!) לעומת החברה שישבו מאחורה שהיו מעולפים.הגענו למלון כבר אחרי 12 פרקנו מזוודות תכננו את היום שלמחרת והלכנו לשון.

7\20 יום לפני תחילת התחרות. קמנו בבוקר וירדנו לעיר אמברג לקנות קצת אוכל למלון. הבנות חיפשו בגדים בכל החניות האפשריות אבל לא היו הרבה מציאות שם.חזרנו לחדר והתחלנו להתכונן ליום הראשון של התחרות. דור אדר וסתיו סידרו את כובעי השואו של כולם והשאר ניקו את המגפיים.נשארנו ערים עד מאוחר ובשתיים עשרה בלילה פצחנו בשירה וחגגנו לדור את יום הולדתו ה 18 וגם הוא קיבל כמה מתנות נחמדות.

7\21 התחלנו את הבוקר בהמשך חגיגות יום ההולדת לדור. התעוררנו מוקדם לנפח בלונים ולקנות עוגה ונכנסנו לחדר של דור(שישן בזמן כל זה) והערנו אותו בשיר היום יום הולדת.פאולה גם לימדה אותנו שבאיטליה מושכים לזה שיש לו יום הולדת באוזניים לפני מספר הפעמים והיא גם הדגימה את זה על דור, מביך משהו...התלבשנו והתארגנו וירדנו למתחם התחרויות.הסתובבנו קצת בין הסוסים כדי להכיר אותם בין החנויות שנפתחו ואחר כך התחילה הגרלת הסוסים. כל הקבוצות התאספו במגרש. כל נבחרת שלפה מהכובע מספר,מספר ייצג את מספר האורווה שבה נמצאים חמשת הסוסים שימשו את הקבוצה לתחרות. כל קבוצה שלחה נציג להגריל אנחנו שלחנו את טל. אחרי שקיבלנו את מספר האורווה קיבלנו גם דפי מידע על הסוסים שקיבלנו ולפי הדפים היינו בטוחים שלא הגרלנו טוב. מיד אחר כך רצנו לחפש את הסוסים וקיבלנו 4 סוסים ממש נחמדים ועוד אחת קצת פחות.הכרנו את הבעלים של אחת הסוסות היא הייתה ממש נחמדה. התחלנו לקשט את האורוות עם קישוטי האורוות שסחבנו מהארץ והאמת יצא לנו לא רע בכלל. אחרי שארגנו את האורוות התחלנו להתארגן לטקס פתיחה. התאפרו, לקחנו דגלים ואפילו שמנו דגל קטן על ראסל (הכלב של פאולה שכבר שנה שנייה מלווה אותנו). הטקס היה נחמד מאוד היו ריקודי עם גרמניים ובכלל לא משעממים והשיא של הטקס היה מופע של סוס אפלוסה, די חכם למרבה ההפתעה.לאחר טקס הפתיחה הלכנו למסעדה יחד עם כל הנבחרות אכלנו ארוחת ערב ואחר כך חילקנו את המתנות ואפשר לומר בגאווה שהמתנות שלנו היו הכי מגניבות..וכולם באו לבקש עוד. סימנו את היום עייפים אך מרוצים.

7\22 היום הראשון לתחרות עצמה הוא היום של הקאטינג בו התחרה דור יועץ באימונה של רותי. במקצה הקאטינג התאמן דור בחוות חניאל אצל יעקב גוטווין. קמנו מוקדם באותו בוקר אכלנו מהר וירדנו לאורוות, את סוסי הקאטינג והרייניג מגרילים בנפרד, לכן ירדנו מוקדם לאורוות כדי שנספיק לרכב לפני ההגרלה של סוסי הקאטינג. בהגרלה דור ניכן בכישרון מיוחד שהתבטא מאוחר יותר גם ברייניג. שניה לפני שהגריל דור את מספר הסוס הוא הסתכל על סוס מסויים קיווה שהוא יזכה בו וכך היה וגם ברייניג אותו סיפור. דור קיבל סוס נחמד עצלן( וטוב שכך...) והבעלים של הסוס הייתה עוד יותר נחמדה וממש לא עצלנית שעזרה לדור תידרכה אותו וגם נתנה לו צ'אפס נורמאלי. דור זכה להרבה מחמאות מהרבה מאמנים על המקצה.ואכן דור שהתחרה בפעם הראשונה בחייו בקאטינג זכה במדליית כסף אצל שופט אחד ובמקום החמישי אצל השני (הפחות נחמד) וההתרגשות הייתה גדולה!! הייתם צריכים לראות איך פאולה קפצה למגרש כשביקשו מהמאמנים להחזיק את הדגלים...שמחנו שהתחלנו ברגל ימין. המשכנו לרכב עוד קצת אחרי הקאטינג .חזרנו את הסוסים לתאים סידרנו אכלנו ועלינו לחדרים עייפים ומאוד מאוד מרוצים.

7\23 התחילו הסדנאות!! ביום הזה התקיימו סדנאות השואומנשיפ ההורסמנשיפ והווסטרן ריידניג.בסדנאות אלו הרוכבים עבדו על אלמנטים מהמסלולים של התחרות הראשונה יחד עם מאמני הנבחרות השונות.למדנו הרבה ,בעיקר התרגלנו למגרש גם הסוסים התרגלו. בסוף הסדנאות וארוחת הערב התקיימו משחקים במגרש בין כל הנבחרות ובאמת שכמעט נצחנו! אחרי המשחקים הצענו לכמה נבחרות לשחק איתנו בפריזבי והיה ממש כיף.חזרנו בסוף היום ברגל למלון שרנו שירים כל הדרך וצחקנו הרבה.היינו מותשים מאוד לח וחזרנו לחדרים.

7\24 ביום זה התקיימו הסדנאות של הפלז'ר שלהפתעת רוכבי הקבוצה הייתה הסדנא המהנה והמלמדת ביותר וגם טרייל שהייתה סדנא מוצלחת מאוד.לאחר סיום הסדנאות חזרנו לחדרים והתארגנו לסיור בעיר ריג'נסברג. טיילנו בעיר נהינו בעיקר מהנוף המדהים וקינאנו בכל התושבים שנהנו ונחו על שפת הנהר. במיוחד קינאנו באלה שעשו ראפטינג.בסוף הסיור אכלנו במסעדה עם מלצר שככל הנראה לא חיבב אותנו במיוחד אבל היינו מנומסים מאוד. חזרנו לחדרים לקראת הערב ונפלנו למיטות בקלות. 7\25 היום הזה היה היום האחרון של הסדנאות.הסדנאות שהתקיימו באותו יום היו סדנאות האינגליש וגם המאמנת שלנו פאולה העבירה את סדנאת ההנסיט אוויקיטשן שהייתה מהנה מאוד.כשסיימנו את הסדנא ארגנו את הסוסים חלקם כבר מוכנים לתחרות של מחר.אחרי שניקינו תאים עלינו לחדר והתכוננו לשייט בנהר הדנובה. השייט היה מהנה מאוד התחברנו קצת עם הנבחרת של ארה"ב ועם ילדה נחמדה מאוד מלוקסמבורג.חזרנו מהשייט לחדרים דור סידר את כובעי השואו שהיו זקוקים לשיפוץ והשאר ניקו ראשיות תצוגה ומגפיים.הלכנו לישון מאוחר יחסית אך מוכנים לתחרות של מחר.

7\26 היום הגדול הגיע!!! וזה בהחלט יום גדול.התחלנו את התחרות במקצה השואומנשיפ.חשוב לציין שבכל כיתה התחרו 45 בני נוער כן כן תחרות קשה...במקצה השואומנשיפ על המציג לבצע מסלול מוכר מראש מהקרקע.במקצה זה הצליחה טל ריינר בגדול כאשר קטפה את המקום השני בכבוד רב וזו הייתה הרגשה נהדרת לראות את דגל ישראל מונף כבר במקצה הראשון. מיד לאחר השואומנשיפ עברנו למקצה הפלזר מקצה בו נשפטת תנועת הסוס. הסוסים שהגרלנו לא היו סוסי פלזר ואבל בהחלט היינו טובים. מהפלזר המשכנו לטרייל והורסמנשיפ שהתקיימו בו זמנית. במקצה והורסמנשיפ נשפט הרוכב על ישבתו על הסוס ועל ביצוע מסלול מוכר מראש. במקצה זה עלתה שוב טל ריינר לגמר וזכתה במדלייה במקום השישי והמכובד מאוד.במקצה הטרייל בו על הרוכב לרכב דרך מכשולים בכל המקצבים במסלול מוכר מראש זכה דור יועץ במקום השלישי ודגל ישראל הונף שוב. במקצה הווסטרן ריידניג שבו על הרוכב לבצע החלפות רגלים במקום מסויים במסלול מוכר מראש(תרגיל קשה מאוד) לא קצרנו הצלחות ביום הזה. אחר כך המשכנו למקצי האינגליש. ראשית למקצה ההנטר אנדר סדאל. במקצה זה נשפטת תנועת הסוס אך בציוד אנגלי. במקצה זה קטפה טל ריינר את המקום השני בכבוד גדול וצליל חן את המקום הראשון וזכתה במדליית זהב! ההתרגשות הייתה גדולה כשהשמיעו את ההמנון ועוד יותר ששני דגלי ישראל הונפו על דוכן המנצחים! דבר כזה עוד לא היה!! אחרי ההתרגשות הגדולה למקצה ההנסיט אקוויטישן מקצה נשפט הרוכב על ישבתו בציוד אנגלי ועל ביצוע מסלול מוכר מראש. במקצה זה עלו דור יועץ ומאי אידל לגמר. מאי זכתה במדלייה במקום התשיעי ודור זכה במדליה במקום החמישי.את היום סיימנו כאשר ישראל הייתה במקום השלישי מתוך 15 נבחרות. היינו מרוצים מאוד. ארגנו וסידרנו את האורוות נתנו לסוסים לנוח (מגיע להם!!) והלכנו לאכול במסעדה ומשם לחרופ או כמו שרותי אומרת הופה חרופה!!

7\27 ביום זה התקיימה סדנא במקצוע הרייניג וגם תחרות. לאחר שהגרלנו את הסוסים רצנו לראות אותם. איכפנו אותם ועלינו לסדנא.הסדנא הייתה מהנה הרגשנו את הסוסים ראינו מה הם יודעים ולאחר מכן שטפנו אותם והכנו אותם לתחרות. ברייניג קצת פחות הצליח לנו אבל לא נורא...ארגנו את הסוסים שלנו לתחרות של מחר ניקינו את האוורות ועלינו לישון.

7\28 זהו זה היום האחרון!! היום הזה התנהל כמו התחרות הראשונה. התחרות היתה פחות מוצלחת מקודמתה אך עדיין עשינו לא רע. טל ריינר לקחה מקום שישי והורסמנשיפ ומקום שלישי בהנטר קרן שמיר באימונה של גילי שדמות זכתה במקום העשירי במקצה הווסטרן ריידינג ומאי אידל זכתה שוב בהנסיט אוויקיטשן במקום השישי. בסיום התחרות החזרנו את הסוסים לתאים פירקנו את הקישוטים ועלינו לחדרים. התארגנו מהר וירדנו לארוחת ערב חגיגית. בארוחה הזאת ניתנו פרסים לסוסים עם הניקוד הגבוה ביותר ולרוכבים עם הניקוד בהגבוה ביותר ואפילו הייתה לנו נציגות. טל ריינר זכתה בבאקל מיוחד על שצברה את הניקוד הכי גבוה במקצה ההנטר אנדר סדאל!! איזה התרגשות. לבסוף הנבחרת שלנו זכתה במקום השישי והמכובד בהפרש קטן מהמקום החמישי ובהפרש גדול מהמקום השביעי. ולפי דבריה של רותי הישג כזה עוד לא היה! אחרי הטקס המשכנו אנחנו למסיבה מטורפת כל כך נהינו זאת הייתה אחת המסיבות הכי כייפות שהיו, לטענת כולם!!! חזרנו מאוחר לחדרים עייפים ושמחים.
במשך שנתיים ארוכות עבדנו קשה יחד עם שופטים ומאמנים רבים שבאו חו"ל, יחד עם המאמנים שלנו שמגיע להם תודה ענקית ויחד עם מאמנת הקבוצה פאולה שהיה לנו העונג לעבוד איתה.ואחרי שנתיים כאלה ואחרי שעברנו את גביע אומות עולם, תחרות שעליה רובנו חולמים כבר שנים נשאר להגיד תודה.תודה לגפן סתיו ואדר שעזרנו לנו להתלבש ולהתארגן למקצים, צילמו אותנו עזרו בארגון הסוסים ובלעדיהן היינו עובדים עוד יותר קשה. תודה ענקית לפאולה על ההשקעה הרבה ולעמותה הישראלית לסוסי קווטר שהוציאה אותנו לתחרות הזאת. והתודה הענקית מגיעה לרותי שדמות, מנהלת הקבוצה, שהשקיעה מזמנה ואת נשמתה בשביל הפרויקט הזה כבר הרבה שנים ועל זה מגיעה לה הערכה רבה שראויה לציון.ולמרות כל הקשיים שחווינו בתור קבוצה עדיין מסתכלים אחורה לגביע אומות עולם ושמחים שלקחנו בזה חלק.