סדנת חנוכה עם ריק למיי

שבוע סוער עבר על חברי קבוצת "אביב" – אותה קבוצה שפועלת בחסות חברת "אביב" והוקמה לזכרו של משה אביב ז"ל . חמישה ימים בקיבוץ קלי"ה בחווה שהקים איציק חנוכה באמצע המדבר.
החווה אמנם מרוחקת ממרכז הארץ – שעה וחצי נסיעה מתל אביב – אך שלווה שכזו ונוף מדברי קסום שקשה לתאר – צריך פשוט לבא לראות ולטייל!
הקבוצה , שממשיכה בפעילות , נפגשה זו הפעם השנייה העונה, למרות הקור והרוח וכן, אפילו גשם במדבר והפעם עם המאמן Rick Lemay משבדיה.

ריק הנו מאמן ריינינג ומקצועות All Around והוא מאמן בעקר נוער וחובבנים. ריק מאמן בתחום הספורט מגיל צעיר ביותר והביא עמו ידע לא רק בסוסים אלא, ולא פחות חשוב, בנוער ובנבחרות נוער ובוגרים והיה מעניין לראות כיצד ממבטו של איש ספורט הסתכל והתייחס לנוער.
ריק נולד וגדל באוקלהומה ורכב שם עם מאמנים רבים ( ביניהם דאג מילהולנד וטים מקווי) . הוא נשא לאשה בחורה משבדיה שעוסקת ברכיבת אינגליש ואול אראונד ועבר לגור בארצה.
המפגש החל בתחרות בת יומיים. היום הראשון לצעירים עד גיל 8 ועד גיל 12, אותם שפטה השופטת הוותיקה שלנו סאני פלס– אותה אישה נפלאה שיוצאת מדרכה זו הפעם השנייה כדי להנעים לילדים ולנוער עם מתנות ופרסים, שיפוט הוגן והמון המון אהבה.

את הבוגרים- עד גיל 15, עד גיל 18 חובבנים ומדריכים שפט ריק ואת תוצאות התחרות נפרסם מייד.
תוך כדי התחרות רשם לעצמו ריק הערות על מנת שיוכל לעבור על הדברים עם הנוער בסדנא. ריק התרשם מרמת הרכיבה של הצעירים ומהרמה הגבוהה של המסלולים למיניהם בתחרות. בסדנא לצעירים נתן המאמן בעקר הקדמה לנושאים השונים ואילו את הבוגרים יותר חילק לריינרים ולרוכבי האול אראונד – וכולם עבדו גם על western riding (החלפות רגליים) מבחינה חברתית אפשר לומר שהיתה זו הסדנא המהנה ביותר שידעו הנערים שבלילות הפכו את מגרש הרכיבה למגרש למשחקי כדור והשמחה היתה גדולה.
בתחרות בלטה נוכחותם של סוסי קווטר רבים יותר משראינו בתחרויות הקודמות ואנו מקווים שנמשיך כך.