גביע אומות העולם בדאבו אוסטרליה 2004

פעם נוספת יצאה קבוצת "אביב" קבוצת הנוער של ה-ILQHA שפועלת בחסות חברת "אביב" להרפתקאה בעולם והפעם לגביע אומות העולם בדאבו שבניו סאוט ויילס שבאוסטטרליה. החוויות שעברנו בדרך לשם, בזמן המשחקים ולאחר מכן, ללא ספק יהיו חוויות שילוו גם אותנו וגם את בני הנוער במשך שנים ארוכות.

יצאו להרפתקאה אייל לביא בן 17 מכרכור, שרי השאש בת 16 מקיבוץ אילות , נעמה הירש בת 16 ממושב צופר, גיא שקד בן 17 ממושב אביחיל, מור קיסוס בת 15 ממושב פארן ושירן ליפשין בת 17 מבית אליעזר. הגענו לאחר טיסה של 24 שעות לסידני. בדרך בילינו שעות ארוכות בשדה בהונג קונג וגילינו את נפלאות כסאות המסג'ים בשדה. היה אחד שצעק עלינו בהונגקונגית אם סתם ישבנו בלי לשלם ולהפעיל. כשהגענו רצנו למיניבוס השכור שלנו לגלות שיש בו מקום לנו....או לציוד שלנו ...אך לא לשניהם יחד. צ'יק צ'אק תוך שעה וחצי השגנו מיניבוס אחר עם 12 מושבים במחיר זהה ובכוחות משותפים של שני הגברים שאתנו דחפנו את כל התיקים והמזוודות ואת עצמנו לרכב.

לנהוג במיניבוס זו חוויה בפני עצמה - לעשות זאת לצלילי המוסיקה האהובה על הנוער- (לא נחזור על מילות השירים מטעמי צניעות) ועוד עם הגה ימני שזה גם אומר מהלכים ביד שמאל( בשלב זה על הטלפון ויתרתי).........אחרי מספר צרחות איימה של כולנו כשלהק מכוניות נוסע לקראתנו במסלול המהיר התחלנו להתרגל ורב הזמן היינו בסדר (אמרתי רב הזמן!!) הגענו לדאבו אחרי נסיעה של 7 שעות בנוף מרהיב תוך כדי שה"כביש המהיר" עובר בתוך כפר אחר כפר. בדרך ראינו חנות ציוד רכיבה ומייד ירדנו לבקר בה לא תאמינו... יש חנויות ציוד יותר יקרות מאשר בישראל!!!!!!!!! שרי לא יכלה להתאפק וקנתה ראשיה ורודה לסוס הגברי שלה במחיר מופקע . אנחנו כולנו היינו טובים ולא קנינו. בדרך חיפשנו את הקנגרו המפורסם שכולם מדברים עליו והוא לא אכזב והופיע בעצם הם הופיעו בהמוניהם לאורך צדי הדרכים.

בדאבו התברר לנו שהגרלנו את החדרים הטובים ביותר במלון זכינו בשלש סוויטות שיכלו לאכלס 8 איש כל אחת. החגיגה רק התחילה ..... כווולם ביקרו במגורי הישראלים במהלך השהות שלנו שם גם בגלל שהבנים שלנו היו הכי חתיכים כמובן וגם בגלל שהיה מקום בשפע לארח. עכשיו מי שמספר לכם שישראלים לא מסוגלים ללמד שפות היה צריך לראות את ששת הדיפלומטים הצעירים בפעולה מגורי הישראלים המו בשוויצרים, איטלקים, ניוזילנדים, הולנדים גרמנים וכו' וכו' ובכל לילה רב סמל גילי נאלצה לגרשם לישון כי ההשקמה ב-0500 . בבוקר הראשון קמנו מאד מאוחר ויצאנו לקנות ממתקים וחטיפים לחדרים לא נרחיב אך חבל שלא הבאנו במבה וביסלי - צ'יפס בטעם וינגרט ממש לא עשה לנו את זה!!!!!!!! בבוקר השני ב0600 יצאנו להעיר את החיות באחד מגני החיות היפים בעולם.

גן חיות זה קם למעשה בתוך נופשון לחיות מגני חיות גדולים אחרים באוסטרליה וסביבתה והיה כל כך מוצלח בגלל מיקומו ומרחביו שברבות השנים הפך לגן חיות בפני עצמו. חבל שהיה 3 מעלות צלסיוס בטיול הזה ולרובנו לא ממש היו מעילים אך בכל זאת היתה חוויה אמיתית. לאחר ארוחת הבוקר התקיימה הגרלת הסוסים - כל נבחרת שלחה נציג שהוציא כדור עם אות מכובע. האות סימן את שורת התאים של הסוסים שלנו. הסוסים שזכינו בהם היו נחמדים אך מבחינת ביצועים אפשר לומר שלא ממש להיטים. היתה סוסה אחת שבחרה להיות חולה כל השבוע ואילו סוס אחד שהעדיף לעוף מעל לקן הקוקיה בכל פעם שמחאו כפיים וגם ספוגי הרחצה הענקיים שדחפו לתוך אוזניו שלא ישמע את מחיאות הכפיים לא הועילו במיוחד. במשך יומיים התקיימו אימונים וסדנאות בכל מקצועות הרכיבה. תוך כדי האימונים והרכיבות קישטנו את האורוות בבדים היפהפיים אותם הכינו לנו האמהות לפי מידות האורוות שאותם ידענו מראש.

האורוות היו מודולריות והכנסת והוצאת הסוסים היתה ממש משימה - כל סוס לובש בקור הזה שלשה ארבעה קובנים וכיסויים לראש ולצוואר כי ממש קר שם. בבקרים השתמשנו בכרטיסי האשראי שלנו על מנת לגרד את הקרח מחלונות הרכב כדי שנוכל לראות את הדרך כפי שאמרתי ........ ממש ממש קררררררר. ביום הראשון לתחרויות רכבו אייל וגיא ב-cutting . היו להם מקצים מאד יפים ונועזים אך לשניהם הצליחה לברוח פרה. זריזות משהו הפרות האוסטרליות!!! מה היה לנו בכל הימים? היו לנו שני מקומות שני בריינינג, היו לנו מקומות 5 ו-6 בריינינג, 5 ב-western riding ו- 6 ב-trail class ומקום ששי במקצועות האינגליש. היו לנו מספר מקומות תשיעי וכל הנוער שלנו עלה לגמר במקצועות אלה ואחרים וזאת מתוך 36 מתמודדים במקצה או 24 מתמודדים בcutting וב -reining ב-trail וב -western riding. יותר מכל חייבים אנחנו לציין שמבחינה חברתית האווירה בין הנוער ששהה במשך שבועיים צמוד צמוד ברכב , בחדרים באימונים ובטיולים הייתה מדהימה ונראה היה שהם לא רוצים להיפרד גם לא ביום האחרון.

נכון שכל הנוער הזה שלנו, הרגיל להביס את כל מתמודדיו היה אולי מצפה להגיע ולקצור את כל המקומות הראשונים אך לאחר מחשבה אפשר לומר שתוצאותינו היו מכובדים במיוחד בהתחשב בעובדה שבהגרלת הסוסים לא ממש זכינו בכוכבים. בערב האחרון התקיימה חלוקת הפרסים לכל הנבחרות ובמקום ישבה קבוצת אנשים, בתלבושת אחידה בצבע תכלת שהריעה לכולם ולהפתעתנו במיוחד לישראלים. למרות קצת מבוכה התיישבתי לידם ולאחר שיחה קצרה התברר שהם הגיעו מקנברה שזו למעשה עיר הבירה של אוסטרליה ( הפתעתי גם אתכם ההא ). הם אספו כסף על ידי מכירת עוגות ומג ני זנב והגיעו לצפות במשחקים. לפני שהבנתי איך זה קרה הוזמנו כולנו, כולל המאמנת לביתם למשך שלשה ימים. לא ציפינו לחוויה שכזאת ואפשר לומר שבימים האחרונים האלה גילינו את אוסטרליה האמיתית. הכנסת האורחים, בר-בי-קיו, טיולים באזור, טיולי רכיבה בבוש (החורש האוסטרלי) על סוסים קטנים קטנים עם אוכפי אינגליש, ביקור בחנות לציוד רכיבה ...עוד יותר יקרה מקודמתה.... ממש מדהימים!!!!!!!! את הלילה האחרון שלנו בילינו שוב במלון בסידני ולמחרת ב0300 יצאנו לשדה התעופה להתחיל את השיבה הביתה.

הסתיימה הרפתקאה נוספת וכולם כבר סופרים את הימים עד לחופש סוכות שבו תתקיים הסדנא הראשונה לעונה החדשה. להזכיר לכולם כל מי שמלאו לו 13 שנים ומעונין להצטרף לקבוצת אביב מוזמן לעשות זאת. כל מה שצריך זה סוס שעומד לרשותך לסדנאות והרבה הרבה חשק ללמד את כל מקצועות האול אראונד שהם: קאטינג, טרייל קלאס, פלז'ר, הורסמנשיפ, שומנשיפ, ריינינג, ווסטרן ריידינג, הנטר אנדר סאדל והנט סיט אקוויטאשון. לא כל כך הרבה ולא כל כך מעט!!!! לקבלת פרטים וטפסים להצטרפות 054-234685 053-666455