עמותה הישראלית לסוסי קווטר
September 22, 2014

ישיבה לקראת עונת התחרוית 2014/5
של העמותה הישראלית לסוסי קווטר

נוכחים: חברי ועדת נוער לפי סדר הגעה: דניאל גוטליב, שון רוזנטל, גלינה בטיוב, מורלי בר, נעדרים גילי שדמות ועינב יעקבי

חברות הנהלה: מורן פינקו , רותי שדמות . הצטרפה מנהלת התחרויות מחליפה את לילי - יעל לשם. אנחנו רוצים להודות ללילי בהזדמנות זו על העזרה

ומאמץ הגדול בתפקיד זה בעונה שעברה ומקווים לראות אותה בקרוב.
מקום מפגש: חוות לשם מושב קידרון אצל שון רוזנטל

 1. חשיבות בהתגייסות העמותה לתמיכה בבג"צ של אורי שיתקיים ב 30.10.14 בירושלים. – החלטנו לנסות ולהתגייס ולהגיע לבית המשפט ולשמש גב לאורי פלג - נעדכן בהמשך.
 2. טלי לא הגיעה לישיבה, העבירה בקשה טלפונית לפרוש מוועדת נוער. העמותה מודה לטלי על שנים שבהן לקחה חלק בוועדת נוער.
 3. הנציגים בועדת הנוער: גילי ,מורלי גלינה, שון ,דניאל ועינב יעקבי.
 4. בעמותה קיימים חוקים לגבי קטגוריות גיל ורמה המחייבים את כל החברים ללא התייחסות פרטנית. חריגים, והכוונה למאותגרים גופנית, שכלית או רגשית יובאו לדיון לועדת חריגים שנציגיה הם: מורלי , גילי ושון. כל בקשה אחרת, חד פעמית תופנה להנהלה.
 5. הניקוד בתחרויות יהפוך העונה לשיטת הניקוד הנהוגה בארה"ב כאשר השנה נשתמש עדיין גם בניקוד שהיה מקובל עד היום כקבוצת בקרת. הדבר יקל על רישום ניקוד הסוסים הירוקים אשר נעשה בשיטה האמריקאית כבר ארבע שנים.
 6. קטגוריית Green Horse: נקבע ע"פ חוקי AQHA
  • סוסים המתחרים בקטגוריית green הינם סוסים שאינם יכולים בשלב זה (או בכלל) להיכנס ל senior ולכן מתחרים ב- green horses עם סוסים ברמת יכלתם.
  • מעבר מקטגוריית open green ל- open senior תתבצע ע"פ הניקוד של שתי עונות כאשר כל שנתיים תתבצע הערכה מחודשת מניקוד 0. ניקוד נספר רק בקטגוריית Open green. סוסים שרשאים להתחרות באופן גרין רשאים להתחרות באדוונסד גרין אך הניקוד בכתת האדוונסד לא ייספר לצורך עליה לסיניור.
  • סוס green יעבור לקטגוריית senior אם הסוס צבר 10 נקודות דו שנתיות (אמריקאיות).
  • סוס שישתתף גם בקטגוריית open green וגם בקטגוריית open senior הניקוד המצטבר של 2 הקטגוריות יחשב למעבר מ- green. (הסיבה לשינוי בשיטת הניקוד בכל הקטגוריות)
  • מתחרים בקטגוריית open green יתחרו עם מתג מנוף עם יד אחת. מתחרים עם מתג שבור או בוזל יתחרו ב 2 ידיים. אין להתחרות עם הקמור מכאני אלא באישור וטרינר.
  • סוסים שזו שנתם הראשונה בתחרות העמותה יכולים להיכנס לקטגוריית גרין ללא קשר עם עברם אנחנו סומכים על יושר המאמנים בענין (אם סוס ניצח בגדול באול אראונד בהתאחדות לשקול אם אנחנו מחפשים ניצחון של עניים).
  • במידה ויהיו מספיק משתתפים תפתח העונה כתת אופן שנה א כפי שהיתה לפני 3 שנים לקטגורית 12-14, 15-18 או ביחד 12-18.
 7. קטגוריית סוסי Junior:
  • בקטגוריית Junior יתחרו סוסים מתחת לגיל 6.
  • השנה תפתח קטגוריית Junior אם ישנם מינימום 3 סוסים המתאימים לקטגוריה.
  • בקטגוריית סוסי Junior יתחרו ברמת Open and Advance.
  • אם לא תפתח קטגוריית סוסי Junior, סוסים צעירים יכנסו לקטגוריית green.
 8. מעבר מכיתה לכיתה:
  • מתחרה שרוצה יכול לעלות כיתה אבל לא קטגוריית גיל. (אם ממש לא התאים יוכל לחזור לקטגוריה בה לא זכה ב 18 נקודות- בהמשך נחליט על גובה הניקוד האמריאי)
  • מתחרה לא ירד קטגוריה אלא לצרך אימון (schooling) הוא יישפט אך לא ידורג לא בתחרות ולא בליגה במקצוע ה- schooling אותו עשה.
  • מתחרה שיכנס לכיתה נמוכה בקטגוריה או בגיל, ייפסל ומכתב המנמק את הפסילה יישלח להוריו. פסילות מקצועיות יועברו למאמנים ולא להורים.
 9. בזמן התחרות איזור המזכירות יחשב איזור "סטרילי" ויהיה מחוץ לתחום למדריכים, ילדים והורים בזמן התחרות פרט לבעלי תפקידם..
 10. ייכתב מסמך הנחיות וכללי התנהגות עבור חוות חדשות בתחרות העמותה
 11. בבקשה לציין בדפי הרשמה את שנת הלידה של המתחרה.
 12. תתקיים אסיפה כללית בתום היום השני לתחרות (יום ראשון בערב).
 13. בתום יום התחרות השני (יום ראשון אחר הצהריים )במידה וסיימנו מאד מוקדם, השופט יעביר למתחרים הרצאה בתחומי מומחיותו – ן.
 14. לאחר ההרשמה תצא הודעה על סידור המקצים בימי התחרות. באופן כללי נקבע כי – טנטטיבי – TENTATIVE לא לבנות על זה! תלוי בהרשמה
יום בתחרותהאפשרויות
יום שבת 12-14 15-18 אופן, כולל ראנץ פלזר ווסטרן ריידינג ואולי גם שומנשיפ ואינגליש של אותם שתי כתות וגילאים. יתכן שבמקום אינגליש נכניס קצת רוכבי אדוונסד נדע אחרי ההרשמה.
יום ראשון 12-14 15 – 18 יתר האדוונסד, מקצה מאמנים ומקצי Novice ומקצי הגרין
יום שני מקצי English, מקצה ShowManShip של כל האדוונסד נוביס פרט לאופןכל מקצי 8 ומטה 11 ומטה