עמותה הישראלית לסוסי קווטר

קריטריונים ליציאה לגביע אומות עולם ולכל תחרות אחרת של ה-AQHA

לצרך יציאה לאליפות אירופה או כל תחרות AQHA שמתקיימת מטעם ה-FEQHA על המתחרה להיות חבר ב-ILQHA . אין כאן עניין של פז"מ היות ותחרות זו היא במימון עצמי ואם לעמותה הישראלית לסוסי קווטר אין חלק ביציאה זו לא מבחינת מימון ולא מבחינת חסויות – היציאה של הפרט היא ענינו הפרטי.

היציאה לאליפות עולם שמתקיימת בארה"ב מותנית באישור ILQHA והקריטריון היחיד מטעמה של העמותה – שהרוכב רכב או נכח בתחרות בינלאומית לפני הקפיצה לאליפות העולם.

ואז אנחנו מגיעים לגביע אומות עולם שהינה למעשה התחרות הכי זוטרית מכולם – מצד שני למעט כרטיס הטיסה הינה במימון מלא של עמותת סוסי הקווטר הישראלית.

לגביע אומות עולם מגיעים בני נוער שהשקיעו לאורך שנים בקבוצת הנוער. השתתפו במשך שנתיים ויותר בכל הפעילויות של העמותה, מלאו להם 15 שנים, דורגו בשלוש המקומות הראשונים בתחרויות וצברו הכי הרבה ניקוד בקרב המאמנים שמגיעים מחו"ל לעבוד איתם.

הרוכב מתחיל את הקריירה שלו בקבוצה הנמוכה ביותר – קבוצה ב' ומשם מטפס לקבוצה הנכספת – א1 שמתוכה יצאו 6 בני נוער לגביע אומות העולם.

על מנת לטפס מב' לא2 על הרוכב להידרג בסדנאות 3 פעמים במקום ראשון עד שלישי בב'. על מנת לטפס מא2 לא1 עליו להידרג 3 פעמים ראשון בא2

הסיבה לזמן הממושך שלוקח לנער לטפס הוא כדי לאפשר לו להבשיל מבחינת הרכיבה ועל מנת לתת לו לגדול מבחינת הגיל.

מדי פעם יגיע שופט שימליץ להעלות ילד מקבוצה לקבוצה כי השופט מרגיש שמקומו של הילד בקבוצה גבוהה יותר. במקרה כזה יושבת הנהלת הקבוצה ומאשרת את המהלך או דוחה אותו . הסיבה לדחייה יכולה להיות רק אחת – להמתין למאמן הבא ולראות אם גם הוא מרגיש שצריך להעלות ילד כי מאמנים קודמים חשבו אחרת– וזה נתון לשיקול דעת הנהלת הקבוצה. (כן כן לפעמים שופטים או מאמנים מתאהבים- הם רק בני אדם)
הגורם הנוסף היחיד שיכול למנוע מלהעלות ילד הוא ההורה של הילד (בעקר אם יש אח גדול יותר בקבוצה הבוגרת יותר) בשיתוף עם המאמן או לא בשיתוף עם המאמן – זו החלטה של ההורה.

סיבה נוספת לכך שהשופט יתבקש לטפס קבוצת ילדים לרמה הגבוהה יותר – כלכלית. העמותה לא יכולה לקיים סדנא של יום וחצי במחיר של 3 שעורי רכיבה ל6 או 7 בני נוער והשופט מתבקש לבחור את הטובים ביותר וכך הם עולים קבוצה.
החלטות אלה אינן פוגעות ברוכבים החזקים בקבוצה – ומושכת את הרוכבים הפחות טובים למעלה – וזה טוב לכולם.

השנה נפלה החלטה נוספת – החל מסוכות שנת 2012 יוכלו להצטרף בני נוער שמלאו להם 16 שנים ומעולם לא רכבו בעמותה לקבוצה א1 .

הסיבה למהפך הוא שאנחנו רוצים להגיע לגביע אומות העולם עם קבוצת הרוכבים הטובה ביותר שניתן – מה שלא תמיד קורה בגלל פוליטיקה סביבתית. נער שמלאו לו 16 ואינו רוכב טוב לא מסכן את היתר. נער בן 16 שהינו רוכב טוב יכול רק להעשיר ולהעצים את הקבוצה והוא בהחלט משרת את המטרה של העמותה הישראלית לסוסי קווטר- להגיע לגביע אומות העולם עם הסיכוי הגדול ביותר שינגנו שם שוב את התקווה בחלוקת הפרסים – זה קרה לנו פעמיים והיה מאד מרגש.

אני מקווה שמכתב זה מסביר קצת יותר טוב להורים המודאגים במיוחד וגם למאמנים.

במידה שיש שאלות – נא לפנות למנהל החווה שלכם או למאמן שלכם. במידה והוא יחליט שיש צרך הוא יפנה להנהלת הקבוצה.

ניתן גם לפנות בכתב להנהלת העמותה .
הנכם מתבקשים להימנע מלטלפן למי מחברי הנהלת הקבוצה בהמשך .

תודה!
רותי, מורן, דנה