עמותה הישראלית לסוסי קווטר

הכנס השנתי בסיינט לואיס

הכנס השנתי התקיים השנה בסנט לואיס שבמיסורי.
הגיעו למקום כרגיל נציגים מכל ארה"ב ומכל העולם והיה נחמד לפוש שוב חברים משנים קודמות. היה קצת קשה להיות הישראלית היחידה שכן בשנים הקודמות חלקתי את הנשיא עם שותפתי תמר מילוא. הכנס היה מאד אינפורמטיבי השנה , במיוחד למגדלים שביננו – והרי כל בעל סוסה נקבה הוא מגדל זעיר ולכן חשוב לכולנו. במשך יום שלם קיבלנו סקירות מוטרינרים ואנשי מחקר על הנושא הבא. מסתבר שיש דבר כזה – יותר מדי טוב או כמו שמגדירים זאת באמריקה too much of a good thing . בגלל ריבוי הרבעות בתוך המשפחה של סוסים בהחלט נפלאים , מוכשרים ויפים התרבו ביותר סוסים הנגועים במחלות גנטיות שעד כה היו נסתרות . הסבר מלא עליהם קיבלנו בכנס, כולל דרכי זיהוי- ואת סיכום הדברים ניתן לקרא באתר שלנו www.ilqha.co.il וגם באתרי החיפוש השונים בכתובות של-GBED, ,HYPP HERDA. שתיים מתוך המחלות קשורות קשר הדוק לשני קווי דם והשלישית עדיין קצת בסימן שאלה – המשותף לכולם – הם הורגות לנו את הסוסים במוקדם או במאוחר.

קווי הדם המעורבים היום הם Impressive ו-Poco Bueno. קיומם של ה-HYPP וה-GBED ניתנים כבר לזיהוי גנטי. המחלה השלישית עדיין לא. כל המרביע, כל הקונה מוזמן לפנות ולבקש מידע לגבי קווי דם – יש בAQHA מי שמוכן לענות.
בנוסף, קיבלנו אישור לקיים תחרויות AQHA Approved עם הרבה הקלות – העקר שיהיו לנו תחרויות. כפי הנראה בעתיד יוכל רוכב ישראלי בוגר, Amateur להשתתף ב אליפות עולם בארה"ב על סוס מושאל – מה שהיה נכון עד היום רק לגבי נוער. כלומר הזוכה במקסימום ניקוד בתחרויות AQHA בארץ ובעולם למעט ה-HALTER יקבל הזמנה להתחרות באליפות עולם, בלי שיצטרך להביא סוס מהארץ.
משמעות הדבר- רוכבי ה-NON PRO בריינינג בקאטינג ובמקצועות ה-all around יוכלו להפיק מכך שקנו סוסים יקרים וטובים אלה.

ל-AQHA יש מספר רב של נותני חסות המוכרים את מוצריהם במחירים מיוחדים לחברי AQHA באמריקה. מדובר על Ford, John Deer, TexTan ועוד. מועברת המלצה להנהלת ה-AQHA שפריבילגיות אלה יגיעו גם לארצות מחוץ לארה"ב.
ישראל לא זכתה להיות מבין אלה שיש להם זכות הצבעה השנה. כמו כן לא היו הצבעות השנה אז לא נורא.